Uroczysta premiera „Lombardu” i impreza K MAG w Warmucie

Wejście do kin najchętniej pokazywanego na światowych festiwalach polskiego filmu dokumentalnego tego roku oraz wielkiego zwycięzcy Millennium Docs Against Gravity, czyli słodko-gorzkiej opowieści o tytułowym „Lombardzie”, zbliża się wielkimi krokami. Już 28 października odbędzie się uroczysta premiera w Warszawie, po której wspólnie z magazynem K MAG zaprosimy wszystkich do Warmutu, gdzie będziemy bawili się do białego rana. Film Łukasza Kowalskiego wejdzie do kin kilka dni później, 4 listopada. 

Impreza w Warmucie to będzie wasz kawałek Bytomia w Warszawie. Szalona podróż do świata 70 tysięcy fantów, które zgromadził największy w Europie lombard. Pełna humoru taneczna opowieść o całkiem poważnych sprawach, polskiej transformacji, miłości i solidarności. Każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie na Pluszowym Tronie, składającym się z lombardowych skarbów i spotkać bohaterów_ki filmu oraz twórców. Przed imprezą odbędzie się uroczysta premiera w Kinotece, na którą bilety można jeszcze kupić tutaj: https://bit.ly/Lombard_Warmut

Wydarzenie: https://fb.me/e/2hfJ9fhvs

Więcej o filmie:

Poruszająca i pełna humoru komedia dokumentalna o ludziach, którzy walczą o przetrwanie, pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym. Jola i Wiesiek to para w życiu i biznesie z Bytomia. Wraz z trójką swoich pracowników prowadzą prawdopodobnie największy lombard w Europie. Czas jego świetności minął jednak wraz z zamknięciem okolicznych kopalni i szerzącym się w mieście bezrobociem. Pozbawieni środków do życia mieszkańcy „polskiego Detroit” znoszą pod zastaw coraz bardziej absurdalne i bezużyteczne przedmioty. Szalone, marketingowe pomysły Wieśka i czułe serce Joli, która klientów wspiera nie tylko dobrym słowem, ale i gorącą zupą czy ciepłym futrem wzbudzają naszą sympatię. Choć lombard przynosi straty, staje się ważnym centrum życia dzielnicy. Wkrótce jednak znajduje się na krawędzi a związek Joli i Wieśka zostaje wystawiony na próbę. W obliczu nadciągającej katastrofy, właściciele podejmą ostatnia próbę ratowania biznesu i miłości. „Lombard” to wielki zwycięzca tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity, gdzie zdobył między innymi Grand Prix - Nagrodę Banku Millennium. 

Nadchodzące pokazy przedpremierowe: 

21.10 - Kino Muranów (Warszawa)
23.10 - Kino Nowe Horyzonty (Wrocław)
23.10 - Kino Mikro (Kraków)
26.10 - Kino Mikro (Kraków)
28.10 - Kinoteka (Warszawa) - uroczysta premiera filmu z udziałem bohaterów_ek i twórców_czyń
28.10 - 07.11 - codzienne pokazy w Kinie Nowe Horyzonty (Wrocław) - pokaz ze spotkaniem 02.11
03.11 - Światowid (Katowice) - śląska premiera z udziałem bohaterów_ek i twórców_czyń
04.11 — BC Kino (Bytom) - pokaz ze spotkaniem
05.11 - Kino Elektronik (Warszawa) - pokaz co prawda już po premierze, ale za to wyjątkowy, bo ze spotkaniem z twórcami