Rozpoczął się proces zgłaszania filmów na 20. Millennium Docs Against Gravity!

Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmowy w Polsce i jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie. Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w ośmiu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Lublin, Bydgoszcz, Katowice, Poznań i od 2022 roku także Łódź).

W maju 2022 r. po raz dziewiętnasty zaprosiliśmy publiczność do filmowej podróży dookoła świata i w głąb siebie samych. Zaprezentowaliśmy 192 filmów, a łącznie w obu częściach festiwalu udział wzięło aż 138 069 osób! Serdecznie zapraszamy do zgłaszania filmów na 20. Millennium Docs Against Gravity. Festiwal odbędzie się w dniach 12-21 maja 2023 r. w kinach oraz 23 maja-4 czerwca online na mdag.pl.

Millennium Docs Against Gravity zainicjował modę na filmy dokumentalne w Polsce i od tego czasu wzbudza szerokie zainteresowanie odbiorców, co jest wynikiem konsekwentnie rozwijanego, atrakcyjnego programu festiwalowego.

W 2022 roku Europejska Akademia Filmowa włączyła Millennium Docs Against Gravity w poczet najważniejszych europejskich festiwali filmowych, co daje nam możliwość kwalifikowania filmów do Europejskiej Nagrody Filmowej. Dzięki temu filmy pokazywane i nagradzane na naszym festiwalu będą miały możliwość rywalizować o EFA.

Millennium Docs Against Gravity jest współzałożycielem i członkiem sieci Doc Alliance, która skupia siedem kluczowych europejskich festiwali filmów dokumentalnych: CPH:DOX Copenhagen, DOK Leipzig, IDFF Jihlava, FID Marsylia, Visions du Réel Nyon, Doclisboa oraz Millennium Docs Against Gravity.

Jak zgłosić film na festiwal?
Do sekcji konkursowych przyjmujemy zgłoszenia filmów, które podczas festiwalu będą miały swoją polską premierę, oraz których czas trwania przekracza 45 minut.

Zgłoszenia przyjmujemy do: 31 stycznia 2023 r.

Pobieramy opłatę za zgłoszenie filmu: 15 euro.

Aby zgłosić film należy zarejestrować się na stronie: https://vp.eventival.com/mdagff/2023, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy filmu (Film Submissions Form).

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt na adres mailowy: submission@againstgravity.pl

Pytania dotyczące festiwalu prosimy wysyłać na adres mailowy: kontakt@againstgravity.pl