Plakat jubileuszowej 20. edycji MDAG i start sprzedaży karnetów!

Z plakatu 20. edycji Millennium Docs Against Gravity spogląda na publiczność Alisa Kovalenko, reżyserka filmu „Nie znikniemy” („We Will Not Fade Away”). Autorem tegorocznej identyfikacji wizualnej festiwalu jest Bartek Bojarczuk, dyrektor kreatywny autorskiej pracowni ILLCAT.studio, za to autorką plakatowego zdjęcia Alisy - wybitna polska fotografka Weronika Ławniczak. W czwartek 2 marca o godzinie 12:00 rozpoczęła się także sprzedaż karnetów oraz przyjmowanie zgłoszeń akredytacyjnych na warszawską edycję festiwalu! 

Alisa Kovalenko, nagrodzona potrójną owacją na stojąco podczas światowej premiery swojego filmu na Berlinale, wspólnie z młodymi bohaterami i bohaterkami „Nie znikniemy” niesie nadzieję w mrocznych czasach. Pokazuje z niezwykłą czułością grupę wchodzących w dorosłość nastolatków, którzy żyją w ukraińskim Donbasie. Jest rok 2019, groźba wybuchu kolejnej wojny wisi w powietrzu. Dzięki niesamowitej energii i zapałowi bohaterowie_ki zachowują nadzieję, która pozwala im w pełni przeżyć ostatnie złote godziny dzieciństwa. Alisa Kovalenko podąża za ich pełną pomysłów paczką – niektórzy malują, inni robią zdjęcia, a jeszcze inni marzą o karierze aktorskiej albo zostaniu kolejnym Elonem Muskiem. Udaje im się znaleźć miejsce na marzenia, mimo że świat wokół płonie. Buntują się, dają się porwać przygodzie, brawurowo zapuszczają się na pola minowe i wylegują w słońcu nad pobliskim jeziorem. Marzą o ucieczce nie tylko od wojny, ale też - jak ich rówieśnicy na całym świecie - od nudy małej miejscowości. Niespodziewanie pojawia się okazja, żeby wyruszyć w daleką podroż aż do Nepalu. W obliczu wydarzeń z 2022 roku „Nie znikniemy” nabiera szczególnego znaczenia i pozwala wierzyć, że po zwycięstwie Ukrainy, dzięki zapałowi takich ludzi, jakich pokazuje w swoim filmie Alisa, ich ojczyzna będzie w stanie ponownie w pełni rozkwitnąć. 

Obecność reżyserki na tegorocznym plakacie, w dodatku w obiektywie znanej z portretowania kreatywnych kobiet Weroniki Ławniczak, ma także szczególnie znaczenie dla festiwalu MDAG. Z ogromną radością festiwal ogłasza, że w tym roku po raz kolejny zachowa parytet – wszystkie prezentowane w programie filmy zostały wyreżyserowane po równo przez kobiety i mężczyzn. To szczególnie ważne podczas 20., jubileuszowej edycji festiwalu, ponieważ z jednej strony daje świadectwo wieloletnich starań komitetu programującego w tym zakresie, z drugiej odzwierciedla realia panujące w kinie dokumentalnym, w którym nierówności pomiędzy twórczyniami a twórcami nie są tak zauważalne i dotkliwe, jak w kinie fabularnym. 

Autorem tegorocznej identyfikacji wizualnej MDAG jest po raz pierwszy Bartek Bojarczuk - dyrektor kreatywny autorskiej pracowni ILLCAT.studio. Specjalizuje się głównie w grafice projektowej, typografii, brandingu oraz sztuce plakatu. Na swoim koncie posiada współpracę zarówno z dużymi globalnymi markami jak i mniejszymi klientami z Polski. W sferze ilustracyjnej w portfolio można znaleźć różnorodne prace: od ilustracji prasowej, przez murale oraz projekty odzieżowe. Projektant do zadań o charakterze nietypowym, wymagających specjalnego podejścia. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, m.in. Złoty Miecz KTR, Dobry Wzór, Must Have, 3x3 Annual czy Polish Graphic Design Awards. Zespół festiwalowy wita go w swoim gronie, bardzo ciesząc się na tę współpracę, którą rozpoczyna powstanie wspaniałego plakatu, niosącego nadzieję oraz idealnie wyrażającego hasło „Against Gravity”.

Karnety i akredytacje 

Poniżej znajduje się dokładna instrukcja, w jaki sposób można zakupić karnet oraz akredytacje prasowe/branżowe na warszawską edycję festiwalu.  

Karnety 

Sprzedaż karnetów w cenie 250 zł odbywa się przez stronę festiwalową mdag.pl oraz przez stronę eventim.pl/20mdag (gdzie należy wybrać zakładką "Karnety").

KUP KARNET

Sprzedaż karnetów potrwa do 24 kwietnia 2023 r. lub do wyczerpania puli.

Karnet można kupić dla siebie lub dla innych osób (max 4 karnety) wpisując przy zamówieniu imiona i nazwiska tych osób. Wszystkie karnety zostaną wysłane na adres mailowy osoby dokonującej zakupu.

Akredytacje 

Ilość akredytacji prasowych oraz branżowych jest ograniczona. Osoby, które otrzymują pozytywną decyzję o przyznaniu akredytacji, są proszone o opłacenie akredytacji w wysokości 170 zł najpóźniej do 23 kwietnia 2023 r. za pomocą formularza płatności, do którego link otrzymają w mailu z potwierdzeniem, że ich zgłoszenie zostało rozpatrzone pozytywnie. Prosimy pamiętać o zachowaniu tego terminu. Aby opłacić akredytację, należy użyć kodu zakupu do aktywacji, który znajduje się w potwierdzeniu mailowym rejestracji bądź na Twoim koncie Eventim.pl.

KUP AKREDYTACJĘ

Formularz akredytacyjny należy uzupełnić nie później niż 17 kwietnia 2023 r.

O decyzji przyznania akredytacji poinformujemy, wysyłając informację na adres mailowy podany w zgłoszeniu, nie później niż do 18 kwietnia 2023 r.

Wszystkie osoby, które zakupiły lub otrzymały Karnety i Akredytacje, są zobowiązane do przesłania swojego zdjęcia portretowego na adres mailowy: ewelina@againstgravity.pl do 23 kwietnia 2023 r. (Tytułem: "Karnet/Akredytacja + imię i nazwisko).

Jubileuszowa 20. edycja MDAG odbędzie się w dniach 12-21 maja 2023 roku w kinach w ośmiu polskich miastach - Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy i Lublinie oraz online - od 23 maja do 4 czerwca na platformie mdag.pl. Mecenasem tytularnym festiwalu jest Bank Millennium (www.bankmillennium.pl).