Jakob Bro, Arve Henriksen i Joey Baron na MDAG!

W sobotę, 13 maja, o 20:30 w ramach swojej 20. edycji festiwal Millennium Docs Against Gravity zaprasza do Pardon, To Tu na wyjątkowy koncert.

BILETY

Data: Sobota, 13.05.2023
Wejście na koncert: 19:00
Rozpoczęcie koncertu: 20:30
Bilety: 99 zł
Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Usłyszymy muzykę „obfitującą w zwiewną i płynną grację”, jak pisał Downbeat o najnowszych albumie Jakoba Bro. Genialny duński gitarzysta i kompozytor, który współpracował między innymi z Lee Konitzem, Billem Frisellem, Paulem Motianem, Kennym Wheelerem, czy Paulem Bley’em wystąpi wspólnie z norweskim trębaczem Arve Henriksena i legendarnym perkusistą Joey’em Baronem (współpracującym z Carmen McRae, Laurie Anderson, Johnem Zornem czy Chetem Bakerem). O albumie „Uma Elmo” BBC Music Magazine pisało: „Nowe nagranie duńskiego gitarzysty Jakoba Bro to kwintesencja wydawnictwa ECM: niewielka grupa niezwykle utalentowanych osób tworzących w danej chwili wyjątkową muzykę, uchwyconą dzięki znakomitym wartościom produkcyjnym”.

Otwierający materiał Bro utwór o tytule „Reconstructing A Dream” najlepiej oddaje to, czego możecie spodziewać się tego wieczoru – to niezwykła mieszanka talentu i kunsztu, przenosząca nas bez wysiłku w świat nieskrępowanej wyobraźni. Bro w utworze “To Stanko” składa także hołd wybitnego polskiego trębaczowi, z którym wielokrotnie współpracował. Zapraszamy w imieniu festiwalu i naszym bardzo serdecznie!

Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00). Jakob Bro – gitara, Arve Henriksen – trąbka, Joey Baron – perkusja

Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, stacjonarnie w Pardon, To Tu przy barze (limitowana pula biletów kolekcjonerskich) oraz w salonach Empik. Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) na bramce, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane

Film “Muzyka Dla Czarnych Gołębi” (Music For Black Pigeons)

Przed lub po koncercie, w roli jego prologu lub epilogu, zapraszamy także na seans „Muzyki dla czarnych gołębi” (Music for Black Pigeons) w ramach MDAG. W filmie pojawiają nie tylko Bro, Henriksen czy Baron, ale też takie nazwiska, jak Bill Frisell, Paul Motian, Lee Konitz czy Midori Takada. Twórcy filmu podążali przez 14 lat za jednymi z najbardziej płodnych, uznanych ale i ekscentrycznych artystów jazzowych, szukając intymnych momentów dających początek muzyce. Wybitnym artystom trudno jest mówić o swojej muzyce. To ich wyróżnia, gdy starają się opisać coś mitycznego, intuicyjnego, przekraczającego słowa. Coś, co przetrwa ich samych. Zaskakujące sesje muzyczne aranżowane ad hoc przeplatają się w filmie z intymnymi, ale pełnymi emocji, monologami artystów.

Pokazy z udziałem twórców filmu odbędą się w Kinotece 13 maja o 16:00 oraz 14 maja o 20:15. Pozostałe seanse: 17 maja, Kinoteka,16:00 oraz 19 maja, Atlantic, 18:30. Więcej informacji na mdag.pl.