Panel dyskusyjny: Dokumenty sportowe nie są o sporcie. Jak robić produkcje, które zainteresują nie tylko fanów?


Poniedziałek, 13 maja | 14:30 | Państwowe Muzeum Etnograficzne

Panel dyskusyjny: Dokumenty sportowe nie są o sporcie. Jak robić produkcje, które zainteresują nie tylko fanów?

Dokumenty sportowe w ostatnich miesiącach skokowo zyskują na popularności, stając się atrakcyjnym formatem dla twórców filmowych, platform streamingowych, ale też marek i brand managerów. Jak opowiedzieć historię, która sięgnie poza stadiony, korty i areny? Podczas panelu porozmawiamy o przepisie na wciągający, uniwersalny i budzący emocje dokument o tematyce sportowej.

Organizator: Papaya Films

Prelegenci:

Kacper Sawicki
Creative Lead Papaya Films

Producent filmowy i reklamowy z 25-letnim doświadczeniem. W 2006 roku założył Papaya Films, która niedługo później stała się jedną z największych i najbardziej innowacyjnych firm produkcyjnych w Europie, z oddziałami w Londynie, Nowym Jorku i Lizbonie. W ramach inicjatywy Papaya Originals wyprodukował m.in. dokumenty „Lewandowski: Nieznany” i „KUBA" dla Amazon Prime Video, miniserial „WILK” dla Canal Plus, wielokrotnie nagradzaną fabułę sci-fi „Embers” dla Apple+, film fabularny „All My Loved Ones” oraz ponad 50 filmów krótkometrażowych w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Azji (Papaya Films Original Series).

Sebastian Parfjanowicz
Zastępca Redaktora Naczelnego Przegląd Sportowy Onet

Spełnianie marzeń o pracy dziennikarza sportowego zaczął w 2000 roku, przychodząc na staż do Przeglądu Sportowego. Pracował przy najważniejszych sportowych wydarzeniach, 8 razy był korespondentem gazety, a później telewizji na igrzyskach olimpijskich. W 2020 roku został w TVP Sport szefem połączonych redakcji informacji i Internetu. Był pomysłodawcą i prowadzącym programu Eurodebata podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej 2021, potem współautorem projektu telewizyjno-internetowego Katar 2022 w TVP Sport. Od kwietnia 2024 roku zastępca redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet i szef kontentu wideo.

Magdalena Ignatowicz
Head of Concept Development Papaya Films

Ma 10-letnie doświadczenie pracy w największych polskich mediach i tworzeniu zasięgowych projektów digitalowych. W ramach wydawnictwa Ringier Axel Springer odpowiadała za strategię treści i rozwoju dla tytułów lifestylowych skoncentrowanych na młodych odbiorcach. W Papaya Originals odpowiada za kreowanie konceptów treści. Równolegle rozwija projekt Papaya New Directors, gdzie szuka świeżego spojrzenia na treści i jeszcze nieoszlifowanych talentów reżyserskich.

Spotkanie poprowadzi Jonasz Tołopiło, Head of Communications Papaya Films.

Wstęp wolny