19:00 - SPOTKANIE NA ŻYWO: Masterclass Marka Verkerka

Rozmowa wokół filmu „Szkolny ogródek”

Masterclass Marka Verkerka, w ramach programu SKOK W DOK. Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych, na festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity ONLINE.

Organizator: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy oraz Ambasada Królestwa Niderlandów

Mark Verkerk na festiwalu Millennium Docs Against Gravity prezentuje swój kolejny film dokumentalny dla młodej widowni – „Ogródek szkolny”. Polskiej publiczności reżyser może być znany z wcześniejszego swojego filmu „Świat według kota” również skierowanego do dzieci. Podczas masterclassu reżyser opowie, jak wygląda jego proces twórczy, praca z dziecięcymi i nie-ludzkimi bohaterami. Reżyser opowie, jak dzieci i natura spotykają się w

przestrzeni miasta i dlaczego zdecydował się na tworzenie filmów dla dziecięcej publiczności i czym taka produkcja różni się od produkcji filmów dokumentalnych dla dorosłych.

Masterclass jest wynikiem współpracy festiwalu MDAG i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy przy programie SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ambasadę Królestwa Niderlandów w Warszawie.